Parafia Św. Małgorzaty i Św. Augustyna w Witowie

 

 

 

Robert Grudzień - ORGANISTA

    Ukończył Liceum Muzyczne w Lublinie w klasie organów prof. Zdzisława Jańczuka. Studiował w Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Musikhochschule w Duesseldorfie w klasie prof. Mirosława Pietkiewicza i Christopha Schoenera /organy/, Wernera Smigielskiego /klawesyn/, Kajetana Mochtaka /fortepian/. Jako stypendysta fundacji muzycznej w Zurichu odbył kurs mistrzowski u prof. J. Gouillou oraz w klasie D. Rotha, H. Haselboecka, G. Boveta, L. Rogga. Koncertuje stale na terenie całego kraju oraz za granicą min. (Austria, Czechy, Finlandia, Słowacja, Łotwa, Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania, Szwajcaria, Rosja, Ukraina, Ameryka Północna). Na koncie Artysty są liczne  nagrania płytowe i nagrania dla stacji radiowych i telewizyjnych. Współpracuje z wielkim artystami i znanym solistami, dyrygentami i zespołami, jak m.in. w duecie z sopranistką Teresą Żylis-Gara, tenorem Wiesławem Ochmanem, barytonem Zbigniewem Maciasem, wirtuozem Fletni Pana Georgijem Agratiną  flecistą Grzegorzem Olkiewiczem, sopranistką Yoshiko Hara, Wolfgangiem Ebnerem - róg alpejski, wiolonczelistą Wolfgangiem Panhoferem, Helmutem Demmerem trębaczem, pianistą Arturem Jaroniem oraz gitarzystą Romualdem Erencem. Współpracuje z Poznańskimi Słowikami. Jest twórcą i dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, odbywającego się w 48 miastach na terenie Polski południowo wschodniej, m.in. Radom-Orońsko, Leżajsk /słynne barokowe organy/, Jędrzejów /najstarszy klasztor cystersów w Polsce, organy z 1745 r./, Kalwaria Zebrzydowska /Sanktuarium Maryjne/, Lublin, Mielec, Białobrzegi, Zelów, Chełm,Grójec, Jarosław, Jedlińsk, Końskie, Lipsko, Nisko, Opoczno, Rudnik nad Sanem, Stalowa Wola, Starachowice, Stawiszyn, Stromiec, Szydłowiec, Warka, Warszawa. Często powoływany w charakterze konsultanta do opiniowania projektów nowych instrumentów a także remontów i restauracji historycznych organów. W 1990 r. otrzymał nagrodę Komitetu d/s Radia i Telewizji za twórczość radiową. W 1991 i 1992 roku otrzymał stypendium twórcze Wojewody Radomskiego w dziedzinie muzyki. Otrzymał szereg dyplomów, nagród i wyróżnień od m.in. Wojewody; Rzeszowskiego, Radomskiego, Lubelskiego, Bielskiego, Prezydenta Miasta; Radomia, Lublina, Starachowic, Skarżyska-Kamiennej, Burmistrza Miasta; Leżajska, Zelowa, Kalwarii Zebrzydowskiej), oraz Ministerstwa Kultury i Sztuki.
W roku 1996 obchodził jubileusz 10-lecia pracy artystycznej. Czytelnicy "Gazety Wyborczej" przyznali mu tytuł Radomianina Roku 1994. Jest honorowym obywatelem m. Leżajska, Zelowa, Stalowej Woli, Jędrzejowa oraz przyjacielem
Miasta Mielca.  Dyrektor Fundacji im. Mikołaja z Radomia, organizatora festiwali organowych i akcji na rzecz zabytkowych organów w Polsce. Wykładowca na Politechnice Radomskiej im. Kazimierza Pułaskiego. Ostatnim wielkim sukcesem Artysty był cykl koncertów zorganizowanych przez niego, z jego udziałem jako solisty , oraz udziałem wirtuoza Fletni Pana prof. G. Agratiny, pod dyrekcją samego KRZYSZTOFA PENDERECKIEGO m.in. z orkiestrą Filharmonii Łódzkiej., które spotkały się z ogromnym uznaniem publiczności i odbiły bardzo szerokim echem w mediach w Polsce i poza granicami.

Kontakt:

M-ART.- AGENCJA ARTYSTYCZNA

Monika A. Gąsiorek- dyrektor

ul. Gamerskiego 3/3

00-089 Warszawa

tel. 22 828 54 69 , 0603 884 345

e-mail: mgasiroek6@wp.pl

www.grudzien.pl