Kolejna książka o witowskich norbertanach

Niedawno ukazała się książka Julii i Grzegorza Karlińskich pt. „Tumawiec”. Autorzy mieszkają w Oprzężowie koło Piotrkowa Trybunalskiego, parafia Gomulin. Są miłośnikami historii, zwłaszcza ich rodzinnej Ziemi. Gomulin, bogate dzieje Piotrkowa Trybunalskiego, Sulejowa oraz Gomulina, przewijają się na kartach ich powieści. Ciekawy opis klasztoru Witowskiego, życie zakonników, dzieje mieszkańców Ziemi piotrkowskiej to treść prezentowanej powieści.  Autorzy „Tumawca” są autorami monografii ich rodzinnej wsi - Oprzężowa,  opowiadającej jej dzieje od początku Az do czasów II Wojny Światowej. Julita Karlińska jest ponadto wspołautorką dwóch publikacji: „Rycerze św. Floriana”, oraz „Z gryfem i korona  herbie”. Obie dotyczą historii Gomulina.

A oto metryczka książki: Julia i Grzegorz Karlińscy, „Tumawiec”, Oprzężów 2011. Książkę wydało wydawnictwo Attyla w Zamościu / e-mail: reklama@attyla.eu /

Poniżej pragniemy zaprezentować fragment opisu Witowskiego opactwa oraz opis biblioteki klasztornej z rozdziału powieści poświęconego Witowskiemu opactwu.

Fragment opisu opactwa w Witowie

Fragment opisujący bibliotekę klasztoru

"Piotrkowskie legendy i opowieści (z czasów dawnych i najdawniejszych)". Jeden z jej rozdziałów traktuje o: "O klasztorach w Sulejowie i Witowie, tatarskich najazdach i skarbach w lochach ukrytych".

Agnieszka Illinicz-Kiełkiewicz, Marcin Gąsior. Piotrków Tryb. 1999.

Fragment z książki Deotymy (pseudonim Jadwigi Łuszczewskiej) pt. "Branki w jasyrze"

ss. 614, Wydawnictwo ALKAZAR, Warszawa 1993

ul. Dygasińskiego 44, tel. (022) 396-227

Możliwość przeczytania książki w całości w Bibliotece Narodowej w Warszawie,